صفحه اول | سفارش طرح | فروشگاه | پروژه ها | ایده ها | ماشین آلات | درباره ما | تماس با ما

 

 

 

 

 

  چاپ این صفحه

صفحه اصلی ایده ها و فرصت های سرمایه گذاری ایده ها و طرحهای صنایع برق و الکترونیک طرح تولید پمپ و شیر هیدرو لیک  

 

 

   

با مثبت دادن ایده های جدید سرمایه گذاری را در ایمیل خود داشته باشید.    
         
 

طرح تولید پمپ و شیر هیدرو لیک

معرفي طرح تولید پمپ و شیر هیدرولیک

محصول مورد نظر طرح حاضر، تولید پمپ و شیر هیدرولیک برقی می باشد . این مجموعه ها از اجزاء سیستم های کنترل هیدرولیک هستند که د ر بسیاری از ماشین آلات صنعتی ، کشاورزی ، خودرو و غیره دارای کاربرد می باشند که در ادامه شرح مختصری برای آشنائی بیشتر با این مجموعه ها ارائه شده است

Pump پمپ های هیدرولیک

به طورکلی پمپ به دستگاهی گفته می شود که انرژی مکانیکی رااز یک منبع خارجی اخذ و به سیالی که ازآن عبورمی نمایدانتقال دهد . درنتیجه انرژی سیال بعدازخروج از ماشین افزایش می یابد . بنابر این پمپ ها برای حرکت روغن در مدار هیدرولیک به منظور انجام کار مکانیکی مورد نظر بکار می رود .با توجه به نفوذ روز افزون سیستم های هیدرولیکی در صنایع مخ تلف پمپ هایی با توان و فشار های مختلف بیش از پیش مورد نیاز است . پمپ به عنوان قلب سیستم هیدرولیک ، انرژی مکانیکی را که توسط موتورهای الکتریکی تامین می گردد به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند . در واقع پمپ در یک سیکل هیدرولیکی انرژی سیال را افزایش می دهد تا در م کان مورد نیاز این انرژی افزوده به کار مطلوب تبدیل گردد. فشار اتمسفر در اثر خلا نسبی بوجود آمده به خاطر عملکرد اجزای مکانیکی پمپ ، سیال را مجبور به حرکت به سمت مجرای ورودی آن نموده تا توسط پمپ به سایر قسمت های مدار هیدرولیک رانده شود .حجم روغن پر فشار تحو یل داده شده به مدار هیدرولیکی بستگی به ظرفیت پمپ و در نتیجه به حجم جابه جا شده سیال در هر دور و تعداد دور پمپ دارد . ظرفیت پمپ با واحد گالن در دقیقه یا لیتر بر دقیقه بیان میشود. پمپ ها در صنعت هیدرولیک به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

          پمپ ها با جا به جایی غیر مثبت ( پمپ های دینامیک(

          پمپ های با جابه جایی مثبت

 

 

شیر هیدرولیک برقی

شیرها در مدارات هیدرولیک به منظور کنترل جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرد بطوریکه دبی، فشار ،جهت ، قطع و وصل سیال توسط شیر که بصورت الکتریکی عمل می کند ، قابل کنترل می باشد .شیرهای هیدرولیک از دو قسمت اصلی تشکیل یافته است . قسمت اول تقریبا شبیه یک شیر مکانیکی می باشد که در انواع مختلف آن ساخته می شود . قسمت دوم نیز سیستم الکتریکی می باشد که با دریافت فرمان الکتریکی از مدار فرمان ، عمل مورد نظر شیر را انجام می دهد و در واقع می توان گفت این عمل همان عملی است که در شیرهای دستی توسط دست انجام می گیرد .

 

اهمیت استراتژیکی طرح تولید پمپ و شیر هیدرولیک

قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید. این قطعات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع ماشین آلات صنعتی مختلف مورد استفاده دارند . از اینرو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت ماشین سازی کشور تل قی می گردد و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه کشورها تلقی کرد. از طرف دیگر در حال حاضر بخشی از محصولات مورد مطالعه از خارج کشور وارد می گردد و لذا در صورت توسعه تولید داخل می توان آنرا بعنوان جایگزینی واردات عنوان کرد . از اینرو در مجموع می توان گفت که هر چند محصولات طرح از اهمیت استراتژیک برخوردار نیستند ولی در گروه کالاهای صنعتی اهمیت بالائی را دارا می باشند .

 

خلاصه بررسي فنی، مالی و بازار طرح تولید پمپ و شیر هیدرولیک

پیش بیني ظرفیت و تركیب تولید : 10000 دستگاه پمپ و 50000 دستگاه شیر هیدرولیک

مساحت زمین: 2000 متر مربع

مساحت زیر بنا:1160 متر مربع

امکانات زیربنایی مورد نیاز طرح تولید پمپ و شیر هیدرولیک

میزان آب مصرفی:1400  مترمکعب

میزان برق مصرفی: 600 کیلووات

تعداد و ترکیب نیروی انساني طرح تولید پمپ و شیر هیدرولیک: 25 نفر

ابعاد اقتصادي طرح تولید پمپ و شیر هیدرولیک

قیمت ماشین الات و تجهیزات تولید پمپ و شیر هیدرولیک: 1510 میلیون ریال

برآورد سرمایه گذاری کل: 14414 میلیون ریال

برآورد سرمایه گذاري ثابت : 7620 میلیون ريال

 

  

درصورت نیاز به طرح کامل یا  بروزرسانی آن می توانید با مهندسین مشاور پارس رابین تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

     

 

 

 
 
سفارش طرح | تماس با ایطرح | اخبار و تازه‌ها
Etarh همه حقوق براي ایطرح و شرکت پارس رابین خاوران محفوظ است ©